Blog
Cicha klimatyzacja do mieszkania - doradzamy, jak wybrać

Cicha klimatyzacja do mieszkania – doradzamy, jak wybrać

Jednym z czynników, jakie decydują o wyborze modelu klimatyzacji, jest jego cicha praca. Dotyczy to w szczególności systemów montowanych w pokojach dziecięcych oraz klimatyzatorów pracujących również w nocy. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia, które z powodzeniem można umieścić nawet w sypialni.

Czym kierować się przy wyborze cichego klimatyzatora? 

Najważniejszym parametrem, na jaki trzeba zawrócić uwagę, jest hałas emitowany przez urządzenie. Jego wartość nie powinna wynieść więcej niż 35 decybeli. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim trybie pracy urządzenie emituje hałas o wskazanej przez producenta wartości. Klimatyzacja pracuje najciszej, jeśli system strumienia powietrza jest odpowiednio zoptymalizowany. Obecnie zakupić można klimatyzatory, które generują hałas na poziomie zaledwie 15-20 decybeli. Takie urządzenie jest praktycznie niesłyszalne.

Co jeszcze jest istotne przy wyborze cichego klimatyzatora?

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dopasowanie mocy urządzenia do powierzchni pomieszczenia. Standardowo poleca się, aby na każde 10 m2 przypadał co najmniej 1kW. Wiele zależy jednak od stanu termoizolacji, a nawet rozmieszczenia okien. Klimatyzator powinien być wydajny, aby nie generować się zbyt wysokich rachunków za prąd. Poleca się wybór modelu, który jest wyposażony w funkcje dodatkowe takie jak oczyszczanie powietrza lub ogrzewania. Ta opcja jest szczególnie przydatna w okresach przejściowych (późna wiosna lub wczesna jesień). Wówczas niewielki klimatyzator może z powodzeniem zastąpić system ogrzewania. 

Jak zadbać o cichą pracę klimatyzatora do mieszkania we Wrocławiu?

Montażem klimatyzacji na terenie Wrocławia zajmujemy się od lat, dlatego wiemy, że komfortowe korzystanie z niej to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego modelu, ale również właściwa konserwacja sprzętu. Należy regularnie czyścić urządzenie, a także wymieniać filtry. Wszelkie uszkodzenia powinny być jak najszybciej naprawiane. W tym celu poleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Dbanie o klimatyzację zapewni nie tylko cichszą pracę jednostek, ale również zwiększy żywotność całego systemu. Pozwoli to uniknąć kosztownych napraw, a także umożliwi całoroczne cieszenie się komfortem termicznym w domu. Przegląd instalacji powinien być dokonywany co najmniej dwa razy w roku.