FAQ

Nasi fachowcy to wykwalifikowani pracownicy. Posiadają certyfikaty niezbędne do wykonywania prac instalacyjnych, stale też doskonalą swoją wiedzę z zakresu technik montażu czy nowych rozwiązań w dziedzinie systemów klimatyzujących.

Montaż klimatyzacji wykonujemy w domach, mieszkaniach i firmach znajdujących się na terenie Wrocławia i sąsiadujących z nim miejscowości. Zlecenia przyjmujemy drogą mailową i telefoniczną, często też spotykamy się z klientami osobiście. Chcemy, by to bezpieczeństwo było najważniejszym czynnikiem decyzyjnym podczas wyboru ekip instalujących klimatyzację, dlatego przygotowaliśmy dla naszych klientów z Wrocławia i okolic oferty przystępne cenowo – montaż klimatyzacji jeszcze nigdy nie był tak prosty.

Ciągły rozwój technologii sprawia, że możemy cieszyć się przyjemnym chłodem, nie myśląc z przerażeniem o wysokich kosztach takiego luksusu. Obecnie klimatyzatory renomowanych marek są coraz bardziej energooszczędne i przystępne cenowo. Cieszymy się, że bez obaw o ich jakość i funkcjonalność, możemy je montować w domach naszych klientów.

Założenie klimatyzacji w biurze

Klimatyzowane biura są standardem. Nikogo nie dziwi fakt, że nieodpowiednia temperatura wewnątrz budynku przekłada się na jakość pracy osób, które w nim przebywają. Z usługi montażu i serwisu klimatyzacji korzysta coraz więcej firm. Są wśród nich nawet kilkuosobowe przedsiębiorstwa. Jeśli są Państwo zainteresowani wyceną montażu klimatyzacji do biura, z chęcią w tym pomożemy. Mamy doświadczenie w:

  • doborze urządzeń klimatyzacji do biura mieszczącego się w kamienicy;
  • montażu klimatyzacji w różnych środowiskach architektonicznych Wrocławia i okolic;
  • przeprowadzaniu serwisowania sprzętu dla firm (możliwość ustalenia cykliczności tego typu usług);
  • szukaniu rozwiązań przystępnych cenowo, mieszczących się w budżecie przedsiębiorstwa.

Wiemy, że dla niektórych z naszych klientów proces zakładania klimatyzacji wiąże się z szukaniem odpowiedzi na wiele pytań. W związku z tym wybrane umieściliśmy poniżej.

Do montażu jednostki wewnętrznej typu split optymalna przestrzeń jest przy suficie, gdzie najintensywniej zachodzą procesy mieszania się mas powietrza o różnej termice. Odradza się dokonywania montażu w sposób, który sprawi, że użytkownicy będą narażeni na bezpośredni kontakt z nadmuchem zimnych mas. Przy wyborze miejsca założenia klimatyzacji należy pamiętać o pracach serwisowych (montaż najlepiej wykonać więc tak, aby zapewnić wygodny dostęp do konserwacji urządzenia). Klimatyzatory na ścianie powinny znaleźć się ok. 20 cm od sufitu oraz mieć wolną przestrzeń ok. 15 cm po bokach. Jednym z pożądanych miejsc jest ściana z oknem lub w jego pobliżu. Zaleca się, żeby w odległości kilku metrów nie znajdowały się żadne przeszkody. Natomiast nie ma różnicy między klimatyzacją do biura a tą do domów.

Montaż klimatyzatora typu split odbywa się w przeciągu jednego dnia roboczego. Przeważnie potrzeba na to od czterech do dziesięciu godzin. Po tym czasie można rozpocząć korzystanie z systemu. Odrobinę dłużej montuje się klimatyzację typu multisplit. Wynika to z przymusu założenia kilku jednostek wewnętrznych i połączenia ich z jednostką zewnętrzną. Przy tego typu instalacjach prace rozkłada się od dwóch do trzech dni roboczych.

Cena montażu klimatyzacji o niewielkiej odległości jednostki zewnętrznej od wewnętrznej (do 4 m) to koszt od około 2,5 tys. zł. Na cenę instalacji klimatyzacji w domu czy mieszkaniu największy wpływ ma cena klimatyzatora. Jest ona wyznaczona przez producenta urządzenia. Ten z kolei uwzględnia parametry takie jak moc świadczonego modelu oraz zakres funkcji, jakie klimatyzator posiada.

Ceny typowych stacjonarnych klimatyzatorów (split) rozpoczynają się od około 2,5 tys. zł. Natomiast w przypadku urządzeń chłodzących kilka pomieszczeń jednocześnie (multisplit) koszt może wzrosnąć dwa razy (lub więcej). Oprócz wartości klimatyzatora na koszt usługi wpływ ma długość i skala skomplikowania procesu instalacji. Koszt montażu jest na tyle atrakcyjny że podejmowanie indywidualnych prób wykonania klimatyzacji przestaje być korzystne.

Nakład pieniężny na klimatyzację może być rozliczony w kosztach podatkowych od razu, jeżeli koszt inwestycji nie przekracza 3500 zł. Przedsiębiorca nie musi włączać danego urządzenia do środków trwałych. Jednak gdy wartość początkowa klimatyzatora przekracza przytoczoną kwotę, koszty poniesione można zakwalifikować do wydatków w sposób pośredni tylko w postaci odpisów amortyzacyjnych dokonywanych w czasie. Przepis ten nie dotyczy samodzielnych wentylatorów sklasyfikowanych w rodzaju 446, urządzeń wentylacji naturalnej oraz przewodów powietrznych wbudowanych w konstrukcję obiektu, które stanowią element takiego budynku oraz są łącznie z nim sklasyfikowane.

Zadaniem klimatyzacji jest wymiana oraz wentylacja powietrza, ma ona również utrzymywać stałą temperaturę, bez względu na panujące warunki zewnętrzne. Klimatyzacja pobiera powietrze z pomieszczania i poddaje je obróbce – oziębia i odpowiednio nawilża, po czym wypuszcza otworami klimatyzacyjnymi. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne przy poprawnym użytkowaniu ułatwiają życie osobom cierpiącym na alergię. Sprzęt wyposażony jest w specjalne filtry powietrza które usuwają kurz, roztocza, sierść zwierząt domowych czy kwiatowe pyłki. Klimatyzacja nie jest szkodliwa dla zdrowia, jedynie jej złe użytkowanie może okazać się szkodliwe.

Jak przygotować wnętrze do założenia klimatyzacji (klimatyzacja do domu lub do biura)?

  • Należy usunąć ze ściany, na której ma być instalowana jednostka klimatyzująca, wszelkie zdjęcia, ramy z obrazami oraz dekoracje. Warto również lekko przetrzeć ścianę (jeśli na jej powierzchni znajduje się kurz).
  • Podobnie warto postąpić z podłogą – jeśli w okolicy ściany znajdują się elementy, które mogą utrudniać dostęp do miejsca, w którym instalowane ma być urządzenie, należy je usunąć. Dla bezpieczeństwa pracowników lepiej, żeby pracowali oni z solidnie osadzonej drabiny, a nie musieli stawać na niestabilnej kanapie lub delikatnym krześle.
  • Jeśli ściana, na której będzie montowana klimatyzacja, jest tą, która oddziela nas od sąsiadów, warto poinformować ich wcześniej o tym, że przez chwilę będą słyszalne odgłosy wiercenia. Nasi pracownicy są jednak na tyle wyszkoleni, że otwory wywiercą możliwie jak najszybciej.
  • W związku z tym, że w większości przypadków konieczne będzie wiercenie w ścianie, warto mieć pod ręką zestaw do sprzątania: łopatkę, miotełkę (lub odkurzacz) i mokrą ścierkę, która pozwoli przetrzeć ewentualne zabrudzenia.
  • Montaż jednostki zewnętrznej wymaga usunięcia z balkonu wszelkich przedmiotów, jakie się tam znajdują. Warto zadbać o to, by na czas prac przenieść w inne miejsce suszarkę na pranie, rowerek dziecięcy czy kwiaty.
  • Jeżeli jednostka zewnętrzna będzie montowana w miejscu, w którym wykonywane prace będą miały podwyższony stopień ryzyka – koniecznie trzeba poinformować o tym fakcie wcześniej. Dzięki tak ważnej wskazówce nasi pracownicy będą w stanie wyposażyć się w niezbędny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo (kaski, liny, uprzęże). Jeśli natomiast dostęp z balkonu lub drabiny nie będzie możliwy, być może konieczne okaże się zamówienie zwyżki.

Jeśli po zapoznaniu z powyższymi informacjami zdecydowali się Państwo na skorzystanie z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Zrobimy wszystko, by usługa założenia klimatyzacji do domu lub biura przebiegła sprawnie i pozostała wyłącznie dobrym wspomnieniem.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły montażu klimatyzatorów do domu lub biura