Blog
Ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu?

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu?

Koszty zakupu i instalacji klimatyzacji maleją. Jednocześnie ocieplający się klimat sprawia, że posiadanie tego typu urządzeń w domu staje się koniecznością. W tym artykule przedstawimy przewidywane koszty montażu klimatyzacji przy współpracy z ekspertami w tej dziedzinie.

Od czego zależy cena montażu klimatyzacji w domu, np. we Wrocławiu?

Głównym kosztem zainstalowania klimatyzatora jest cena samego urządzenia. Modele typu split można kupić już za około 3 tysiące złotych. Ostateczna cena zależy od mocy sprzętu, a także funkcji dodatkowych. Klimatyzatory ze zmniejszonym poziomem wydawania hałasów są o wiele droższe od standardowych wersji. Do tego należy doliczyć koszt wykonania usługi, przy czym próba samodzielnego montażu jest odradzana ze względu na możliwość wystąpienia nieprawidłowości, a także konieczność zakupu profesjonalnych narzędzi. Korzystając z usług ekspertów, można też liczyć na profesjonalne doradztwo w wyborze klimatyzatora.

Ile zapłacimy za montaż klimatyzacji w domu?

Cena instalacji systemu zależy od indywidualnej oferty danej firmy, a także od umiejscowienia klimatyzatora. Im mniejsza odległość między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną, tym mniejsze koszty realizacji zlecenia ze względu na mniejszą ilość zużycia kabli do instalacji elektrycznej i miedzianej. W cenie montażu zawiera się również szereg innych usług, w tym przeprowadzenie oględzin, wykonanie projektu oraz sporządzenie raportu z rzeczywistymi kosztami. Cena za montaż rośnie wraz z pojawieniem się konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac, na przykład takich jak kucie ścian, wykonanie podnośnika czy zamaskowanie instalacji. Koszty są wyższe także wtedy, gdy użytkownik chce połączyć klimatyzację z istniejącym już systemem wentylacji. Ta sama zasada obowiązuje również przy instalacji specjalistycznych systemów, takich jak klimatyzacja multisplit — składająca się z kilku jednostek wewnętrznych.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z oferty montażu klimatyzacji przez specjalistów z Wrocławia?

Zlecenie instalacji profesjonalistom jest opłacalne również z tego względu, że zapewnia bezawaryjne działanie systemu. W przypadku klimatyzacji naprawy usterki mogą być niezwykle kosztowne. Nawiązując współpracę z doświadczoną ekipą montażystów, można skorzystać ze zniżek przy późniejszych przeglądach. Konserwację klimatyzatora poleca się bowiem przeprowadzać co najmniej raz w roku. Zatrudnienie ekspertów z miasta (lub okolic miasta), w którym znajduje się dom do montażu klimatyzacji, pozwala na oszczędność czasu, środków, ale również gwarancję doraźnej pomocy.

W celu uzyskania konkretnej kalkulacji kosztów montażu dojeżdżamy bezpłatnie do klienta na wycenę.