Blog
klimatyzacja a wystrój wnętrza

Nie taki diabeł straszny… – czyli klimatyzacja a wystrój wnętrza

Z roku na rok na zewnątrz robi się coraz cieplej. Niezawodnym sposobem na zbyt wysokie temperatury jest klimatyzacja typu split składająca się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Nierzadko decyzja o jej zakupie podyktowana jest także względami estetycznymi. Jak dobrać klimatyzację pasującą do wystroju wnętrza, aby go nie zepsuć? Czym kierować się przy jej zakupie, aby spełniała swoją fikcję i była ozdobą lokalu. Podpowiadamy, co zrobić, aby klimatyzacja domowa wygląda estetycznie.

Klimatyzator ozdobą wnętrza

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia, które coraz częściej wybierane są nie tylko do domów. Stanowią ozdobę biur, galerii handlowych czy lokali gastronomicznych. Sprawdzą się w każdym miejscu, gdzie komfort i rześkie powietrza są niezbędne przez cały rok. Ale funkcjonalność to nie jedyna ich zaleta. Dzięki kreatywności projektantów klimatyzatory split są nie tylko praktyczne, ale także eleganckie. Mogą być też ozdobą wnętrza, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. A ich wybór jest naprawdę duży …

Modele designerskie

Klimatyzator nie powinien rzucać się w oczy nachalnym wyglądem czy głośną pracą. Kanciaste i nieskazitelnie białe bryły odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się ciekawsze propozycje. Nowoczesne urządzenia są wykonywane z wysokojakościowych materiałów, innych niż plastik. Szukając czegoś ekstrawaganckiego, warto zainteresować się modelami wykonanymi z hartowanego, przyciemnianego szkła. Taka opcja pasuje do aranżacji we współczesnym, minimalistycznym stylu. Designerskie, a jednocześnie przyjazne środowisku klimatyzatory, idealnie wpasowują się w aranżację nowoczesnego lokalu.

W klasycznej aranżacji

Do bardziej tradycyjnego wystroju warto dobrać klimatyzator w stonowanym kolorze, dostosowanym do pozostałej części wyposażenia. Jeśli za wszelką cenę nie chcemy, aby urządzenie rzucało się w oczy, wówczas zdecydujmy się na model w kolorze identycznym, co kolor ściany. Ciekawym rozwiązaniem są klimatyzatory w formie obrazu. Od tradycyjnych modeli różnią się tym, że są płaskie i posiadają szklany panel pełniący funkcję antyramy. Użytkownik może umieścić w niej dowolny wydruk, w tym obraz sławnego malarza, czy zdjęcie z wakacji. Dzięki temu klimatyzator wygląda jak część dekoracji, a do tego pozwala efektywniej wykorzystać przestrzeń. Dodatkowym plusem jest możliwość wymiany wydruku – w ten sposób aranżacja nigdy się nie znudzi.

Możliwość umieszczania zdjęcia w klimatyzacji sprawia, że modele te nie są tylko ładne, ale można je dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Nowoczesne klimatyzatory, w klasycznej aranżacji to małe dzieła sztuki, które rzucają się w oczy, ale w sposób, któremu trudno odmówić elegancji. Modele tego typu niejednokrotnie przypominają zwykły obraz zamieszczony na ścianie. Ten niekonwencjonalny wygląd, sprawia, że klimatyzator, niejako staje się tajemnicą, o której nie musimy wspominać gościom.

Klasyczny klimatyzator – idealny do każdego wnętrza

Klimatyzacja w klasycznym stylu jest rozwiązaniem dla tych osób, które cenią klasyczne rozwiązania kolorystyczne i dyskretną pracę urządzenia. Białe modele sprawdzą się w praktycznie każdym wnętrzu. Wpisują się zarówno w styl klasyczny, skandynawski, jak i minimalistyczny. Nie są to jednak tradycyjne białe klimatyzatory o kanciastych rogach. Dostosowane są one wyglądem do każdego wnętrza. Dodatkowo istnieje możliwość ich zakupu w kilku kolorach, w tym również czarnym, srebrnym czy antracytowym. Przykuwają uwagę nie tylko pięknym, matowym lub błyszczącym panelem, ale są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią prostotę i elegancki design.

Jak ukryć klimatyzator?

Istnieje kilka sposobów na to, aby zakamuflować to urządzenie. Pierwszym z nich jest stworzenie aranżacji dającej wrażenie, że klimatyzator jest jednym z wielu elementów tej samej kompozycji. Jeśli na ścianie znajduje się kilka półek, wówczas warto umieścić jedną z nich pod klimatyzatorem, dbając jednak o to, aby obudowa nie zakłócała jego pracy.

Kolejna możliwość to stworzenie obudowy składającej się z lamelek łączących ze sobą półki umieszczone po dwóch stronach klimatyzatora. Żeby odwrócić od niego wzrok, warto zadbać o to, aby w danej aranżacji wyróżniały się inne elementy, czyli meble lub dekoracje. Można umieścić go również w miejscu, na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi – najczęściej jest to przestrzeń nad drzwiami lub nad oknem.

Innym sposobem na ukrycie klimatyzatora jest dobór jego koloru, do kolorystyki ścian, tym samym urządzenie niejako zleje się z przestrzenią, tworząc harmonijną całość.

Wybór klimatyzatora idealnie dopasowanego do wystroju wnętrza nie powinien sprawić nam trudności, acz bogaty wybór modeli może niejedną osobę przyprawić o ból głowy. Jeżeli nie wiemy, które urządzenie wybrać, bądź nie znaleźliśmy dla siebie odpowiedniego modelu, warto skorzystać z pomocy doradców, którzy po zapoznaniu się z naszymi kryteriami wybory, dobiorą model idealnie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych, bo jak to mówią … nie taki diabeł straszny, jak go malują. Zawsze bowiem znajdzie się klimatyzator, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy.

Klimatyzacja a wystrój wnętrza
Klimatyzacja a wystrój wnętrza